kulturystyka i fitness
roz

Działy serwisu

iko Filmy kulturystyczne
iko Fitness
iko Odżywianie
iko Przeliczniki
iko Słownik kulturystyczny
iko Sterydy
iko Strongman
iko Suplementy
iko Trening
iko Zawody
iko Pozostałe
rozNajtańsze sklepy

1. FBB odżywki
--------------------------------
2. Bodybuilding hmb
--------------------------------
[Dodaj]

roz

Reklama

roz

Ranking odżywek

iko Odżywki białkowe
iko Węglowodany
iko Gainer
iko HMB
iko Kreatyny
iko Tribulus
iko Reduktory tłuszczu
iko Aminokwasy

roz

Ciekawe newsy

roz

Najczęściej odwiedzane

iko Tabele kaloryczne
iko Trening na mase
iko Koksy
iko Trening siłowy
iko Jak przytyć
iko Biceps
iko Dieta Atkinsa
iko Białko
iko Trening ogólnorozwojowy
iko Metanabol
iko Ładne piersi
iko Mięśnie
iko Zakwasy
rozHome | Szukaj | Forum kulturystyczne | Dodaj artykuł | Kontakt | Cennik reklam | Współpraca | Mapa
wellness i fitness Wellness

Prekursorem wellness jest dr Halbert Dunn, lekarz, który w 1959 roku ogłosił teorię terapii prowadzonej poprzez zdrowy, harmonizujący sfery ciała i ducha, styl życia. W owym czasie popularność zdobywał fitness i wellness początkowo był postrzegany jako jego odmiana, wzbogacona o elementy wpływające na rozwój duchowy człowieka. Jednak oba pojęcia są wyraźnie różne. Fitness skupia się wyłącznie na żmudnych, często ciężkich, ćwiczeniach fizycznych mających za zadanie podniesienie sprawności. Proces ten wymaga długotrwałych wyrzeczeń i zachowania diety.

Całkowitym przeciwieństwem jest wellness. Jest to postępowanie łatwe i przyjemne. Jego podstawowym zadaniem jest, aby ciało człowieka, poprzez odprężenie, czerpało nową energię. Dzisiaj, wobec stresów codziennego życia, takie podejście nabiera szczególnego znaczenia. Proces ten zależy nie tylko od sprawności fizycznej, ma bowiem również silne podstawy psychologiczne. A więc, przez wellness rozumiemy równowagę ciała i ducha, harmonijne połączenie kondycji fizycznej, duchowej oraz umysłowej.

Uprawianie wellness oznacza przede wszystkim kontakt z wodą, parą i temperaturą. Niestety, jest to możliwe tylko dzięki odpowiednim urządzeniom. Rozwiązania techniczne poszły za oczekiwaniami użytkowników i umożliwiają dzisiaj urządzenie centrum wellness w domu. Jest to wygodniejsze i przyjemniejsze niż publiczne korzystanie z takich miejsc.
Dziś wellness to znacznie więcej niż tylko fitness, to styl życia, który ma zapewnić dobre samopoczucie, doprowadzić do harmonii pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Na wellness składa się wszystko, czym ludzie się otaczają, co robią, co konsumują, aby czuć się dobrze. Wellness uwzględnia psychologiczne, emocjonalne, intelektualne, towarzyskie, finansowe i fizyczne potrzeby człowieka. Z badań przeprowadzonych w Europie Zachodniej wynika, że Wellness kojarzy się nieodłącznie ze zdrowym trybem życia, który zapewnia gimnastyka, relaks i odpowiednia dieta.

Program Wellness to relaks i energia, czyli harmonia duszy i ciała. Miałaś stresujący dzień? Teraz musisz odreagować. Spotkanie w gronie najbliższych przyjaciół lub błogie lenistwo - gorąca kąpiel, sauna, masaż, pobyt na farmie piękności, lektura ulubionej książki, medytacje zapewnią nam relaks.Do tego spokojna muzyka, świece i olejki aromatyczne, filiżanka zielonej herbaty - to wszystko wprowadzi nas w pogodny nastrój. Natomiast orzeźwiający prysznic i odrobina wysiłku fizycznego, np. ćwiczenia na siłowni, aerobik, jazda na rowerze, pozwolą odzyskać energię. Jeżeli do tego zadbamy o odpowiednią dietę, dobre samopoczucie mamy zagwarantowane.
Tematyka serwisu: wellness - fitness - zdrowy styl życia
Tłuszcz | Cytaty | Układy cyfrowe | Idealna sylwetka