kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 9

hantel

Systemy Treningów (Split, Set, Heavy Duty, SAO) cz.2

W tym artykule prezentujemy opis kilku treningów, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Możesz tu przeczytać o treningu dzielonym, heavy duty, SAO i set.

Heavy Duty System

Dosłownie tłumacząc z angielskiego znaczy to "system ciężkiego obowiązku". Opracował ten system Mike Mentzer – jeden z najlepszych kulturystów świata.
System "ciężkiego obowiązku" powinno się ćwiczyć 4 razy w tygodniu po ok. 1,5 godziny. Na każdym treningu ćwiczy się wszystkie podstawowe grupy mięśniowe  ( na każdą grupę przypada przeciętnie 10 serii) w następującej kolejności :

Na każdą grupę stosuje się tylko 1-2 ćwiczenia, na ramiona – trzy. Wszystkie ćwiczenia powinny być wykonywane bardzo dokładnie, technicznie przy zastosowaniu dużych obciążeń i ruchów wymuszonych ( przy pomocy partnera). W każdym ćwiczeniu niezbędna jest pomoc partnera, który przy 2-3 ostatnich powtórzeniach w serii pomaga unieść ciężar. Przy tego rodzaju treningu trzeba przekraczać granicę bólu, zmuszać mięśnie do maksymalnego wysiłku.
Trening systemem heavy duty mogą stosować jedynie zawodnicy bardzo zaawansowani, o dużej silnej woli, którzy potrafią zmusić się do wielkiego wysiłku i dać z siebie wszystko w trakcie treningu, Przerwy wypoczynkowe w tym systemie powinny być możliwie jak najkrótsze. Nie jest to na pewno system który można stosować przez dłuższy okres czasu. "Bombardując" w ten sposób mięśnie prze okres 3-5 tygodni np. dwa razy w roku można uzyskać dodatkowy wzrost masy mięśniowej.

To jest druga część artykułu, przeczytaj trzecią część artykułu systemy treningowe

Ten artykuł bierze udział w I konkursie u.waw.pl.
Zachęcamy do przeczytania innych artykułów biorących udział w konkursie.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: split - trening dzielony - trening - set - heavy duty - sao

Komentarze

Dodaj komentarz +