kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 12

skakanka

Cardio na skakance

Spalaj trzy razy więcej kalorii z kawałkiem najlepszego sprzętu.

Dawni bokserzy wiedzieli co robią. Zgodnie z Kompendium Ćwiczeń Fizycznych 10 minut ćwiczeń na skakance może spalić tak dużo kalorii jak przebiegnięcie 1.5 km w czasie 7 minut. Nic dziwnego zatem, że wielu ekspertów od fitness określa skakankę jako jeden z najlepszych przyrządów do ćwiczeń fitness, które można mieć. Poniżej pięć powodów, dla których warto zaopatrzeć się w skakankę.

Koszty

Nie lubisz bieżni, orbitreka czy innych przyrządów skomplikowanych technicznie? Dobra skakanka kosztuje zaledwie kilkanaście złotych. Dobra wystarcza na lata, jeśli nawet nie na dekady…

Przenośność

Możesz zabrać ją ze sobę wszędzie i ćwiczyć w domu lub na dworze.

Wzrost siły

Skakanie wzmacnia gęstość minerlaną kości i poprawia ogółną siłę organizmu. Sportowcy ćwiczący na skakance znacząco poprawiają swój wyskok dosiężny.

Zgubienie tłuszczu

Skakanie na skakance angażuje prawie każdy mięsień. Niektórzy ludzią mówią, że to ćwiczenie jest jedynym ćwiczeniem tlenowym, które wystarczy im do zrzucania tłuszczu.

Trening

Początkujący z pewnością poprawią swoją kondycję.

Zrób 30 powtórzeń kołysając się do przodu. Jeśli się potkniesz to ok., po prostu dalej kontynuuj aż do 30. Odpoczywaj 30 sekund i potem kolejne 30 powtórzeń, kołysz się do tyłu (uwaga: to jest trudniejsze). Odpoczywaj znowu. To jest jedna seria. Takich serii rób od 4 do 8 w zależności od tego jaka jest twoja wytrzymałość. Jeśli nigdy wcześniej nie skakałeś na skakance przez kilka dni imituj skakanie, udawaj że masz w ręku skakankę, obracaj nadgarstkami w czasie, gdy podskakujesz. Może to wydawać się głupie, ale musisz przygotować swój organizm do wysiłku.

Ten artykuł bierze udział w I konkursie u.waw.pl.
Zachęcamy do przeczytania innych artykułów biorących udział w konkursie.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: cardio - odchudzanie - spalanie kalorii - fitness

Komentarze

Dodaj komentarz +