kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 14

sterydy, clomid

Odblokowanie

Odblokowanie jest tym, o czym często początkujący kulturysta zapomina. Kuracja sterydowa wprowadza bardzo duże zaburzenia w gospodarce hormonalnej organizmu, o czym z resztą możesz przeczytać w innym artykule na tej stronie - „Sterydy – skutki uboczne”. Celem „odbloku” jest przywrócenie stanu gospodarki hormonalnej organizmu sprzed cyklu sterydowego. To oczywiście jest możliwe, jednak uszkodzenia narządów wewnętrznych zostają niestety już na zawsze.

Przy braniu większości sterydów dochodzi do zaprzestania produkcji naturalnego testosteronu przez jądra. Z powodu jego braku ujawniają się liczne nie porządane efekty, często ma miejsce depresja, a już po kilku tygodniach po zakończeniu kuracji widać spadek siły i masy mięśniowej. Oczywiście organizm walczy i powoli dochodzi do siebie, jednak czas ten jest zbyt długi. Sęk w tym, aby zatrzymać wielką siłę i duże mięśnie po kuracji.

Isnieją specjalne środki, które są pomocne przy odblokowaniu. Na polskim rynku najczęściej pojawia się Clomid, Nolvadex i HCG (gonadotropina łożyskowa). Kolejność nie jest przypadkowa. Na czarnym rynku cena Clomidu to około 30zł, Nolvadex'u 40zł, a HCG 85zł. Dwa pierwsze są w tabletkach, ostatni w ampułkach.

Clomid

Stymuluje uwalnianie hormonów luteinizujących i folikulotropowych, co z kolei stymuluje sekrecję testosteronu. 150 mg Clomidu potrafi podnieść poziom podstawowego testosteronu u mężczyzny do 150 % wartości. Jednak dawki rzędu 150 mg/dziennie nie są raczej stosowane w kulturystyce [chyba, że stosujemy tzw. dawkę uderzeniową na początku PCT]. Standardowa ilość aplikowanego Clomidu po cyklu zawiera się w granicach 50-100 mg/dziennie. Samo 50 mg też podnosi poziom testosteronu.

Nolvadex

Jest najbardziej popularnym antyestrogenem stosowanym przez kulturystów. Jest antagonistą estrogenów co oznacza, że jest tak do nich podobny, że ściśle łączy się z receptorami dla nich. W niektórych przypadkach zastosowanie antagonisty estrogenu, takiego jak Nolvadex czy Clomid, może być wystarczające w celu przywrócenia prawidłowego funkcjonowania HPTA. Głównie po stosowaniu łagodniejszych środków, w krótkich cyklach. Po długich cyklach, z użyciem środków silnie blokujących, niezbędne staje się włączenie HCG, hormonu naśladującego działanie LH. HCG pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jąder, zaburzone przez okres trwania cyklu.

HCG

Naśladuje działanie LH [hormon luteinizujący] w naszym organizmie. LH jest gonadotropiną czyli substancją, która stymuluje ludzkie gonady [gruczoły płciowe - jajniki, jądra]. W jądrach LH łączy się z receptorami komórek Leydiga co stymuluje syntezę i sekrecję endogennego testosteronu. Standardowe dawkowanie HCG wynosi 1500 - 3000 I.U co 4 - 5 dni, przez okres nie dłuższy niż 2 - 3 tygodnie. W przypadku zbyt długiego stosowania środek może upośledzać reakcję komórek Leydinga na LH, utrudniając powrót do homeostazy.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: odblokowanie - sterydy - cykl - skutki uboczne - odblok - testosteron

Komentarze

Dodaj komentarz +