kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 4

wellness

Kosmetyki Naturalne

Przyglądając się przemysłowi kosmetycznemu, łatwo zauważyć, że dokonuje się znaczący zwrot trendów. Nie tak dawno temu kosmetyki na bazie surowców naturalnych były prawie nieobecne na Polskim rynku. Dzisiaj coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę że naturalne kosmetyki są lepsze i zdrowsze dla skóry. Na rynek wchodzi coraz więcej marek, takich które od dawna funkcjonowały w krajach zachodnich oraz zupełnie nowych. Również duże koncerny produkujące kosmetyki konwencjonalne widzą dzisiaj potrzebę większego zainteresowania dynamicznie rozwijającym się segmentem kosmetyków naturalnych wprowadzając produkty naturalne lub z zawartością naturalnych składników.

Naturalne produkty kosmetyczne oprócz właściwości pielęgnacyjnych mają wiele zalet. Naturalne mydła delikatnie pielęgnują, nie wysuszając skóry i nie powodując podrażnień. Naturalne szampony świetnie odżywiają włosy, zachowując ich naturalne nawilżenie. Kremy naturalne świetnie spełniają swoje funkcje, a wchłaniane przez skórę substancje są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Kosmetyki naturalne to zarazem kosmetyki ekologiczne. Ich proces produkcji jest znacznie mniej uciążliwy dla środowiska od procesu produkcji kosmetyków konwencjonalnych, który wymaga zazwyczaj znacząco większych energii, pozostawiając przy tym duże ilości toksycznych produktów ubocznych. Odpady takie nie rozkładają się w sposób naturalny i bardzo długo zalegają w środowisku. Z tego samego powodu bezpieczniejsze dla środowiska są również same kosmetyki ekologiczne produkowane z mineralnych lub organicznych surowców.

Kosmetyki organiczne to produkty kosmetyczne oparte o esencje kwiatowe, ziołowe i korzenne oraz oleje roślinne. Stosując naturalne kosmetyki organiczne dbasz o dobrą kondycję swojej skóry. Gdy nakładasz kosmetyki na skórę, niektóre zawarte w nich składniki wchłaniają się przez skórę do krwiobiegu, to samo dzieje się z produktami syntetycznymi. Nawet jeśli są to tylko nieznaczne ilości to po długim czasie używania negatywne efekty muszą być widoczne. Większość osób używających syntetycznych kosmetyków jest wrażliwych na jeden lub więcej składników zawartych w takich produktach. W przypadku organicznych kosmetyków naturalnych, zagrożenie to jest znacznie mniejsze. Sztucznie produkowane związki chemicznie są agresywne dla skóry. Składniki chemiczne mogą powodować wysypkę lub różnego rodzaju alergie, które można wyleczyć używając produktów na bazie składników pochodzenia organicznego, które oprócz swoich kosmetycznych własności posiadają również działanie lecznicze.

W ciągu wielu lat dokonano wynalazków i odkryć, które pozwalają na "ulepszenie" sił natury i dzisiaj większość produktów kosmetycznych zawiera syntetyczne związki chemiczne oraz dodatki hormonów czy enzymów. Dzięki współczesnej nauce, wiemy, że wiele z tych składników spełnia oczekiwane funkcje kosztem naszego zdrowia, czyniąc więcej szkody niż pożytku. Nauka i technologia znów wkraczają by nas uratować dostarczając kosmetycznych produktów naturalnych znacznie bardziej efektywnych od tych, które były używane przez naszych przodków, którzy z braku wiedzy czasem używali substancji które w efekcie im nie służyły. Nowoczesne naturalne produkty kosmetyczne wolne są od zanieczyszczeń oraz substancji potencjalnie szkodliwych i pomagają pielęgnować nasze ciało bez uszczerbku na zdrowiu. Istniejące dzisiaj technologie pozwalają nam produkować kosmetyki naturalne do każdego zastosowania, od szamponów po kremy do ciała, od pudru do twarzy po tusz do rzęs. Nie musimy dłużej szukać kompromisów pomiędzy zdrowiem a pięknem. Używając wyłącznie naturalnych produktów kosmetycznych możemy zachować jednocześnie nasze piękno i zdrowie oraz dbamy o środowisko naturalne.

"" znaleziono też na stronach:

Komentarze

Dodaj komentarz +