kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 4

wyrzezbiony-kulturysta

Jak przytyć

Jeśli interesuje Cię odchudzanie możesz sobie darować czytanie tego artykułu. Jest on adresowany tylko do osób chcących przytyć. Kieruję go szczególnie do ćwiczących, którzy oprócz przytycia nie chcą drastycznie zwiększać swojej tkanki tłuszczowej.

Jak można przytyć?

Jest to względnie proste, Twój organizm potrzebuje x kalorii, Ty mu dostarczasz x+1 kalorii i tyjesz. Przykładowo dziennie Twój organizm ma zapotrzebowanie kaloryczne około 3000kcal - wystarczy dziennie spożywać 4000 kalorii i to wystarczy do tycia. Ale czy o to nam tylko chodzi? Oczywiście, że nie! Metoda nabierania masy mięśniowej zależy głównie od rodzaju budowy ciała. Zastanów się jaką Ty masz?

W dużym skrócie ektomorfik to osoba mająca problemy z przybraniem na wadze, endomorfik łatwo nabiera tkanki tłuszczowej a mezomorfik jest czymś pośrednim. Ponadto mezomorfik to typ budowy człowieka, który ma zdolność do łatwego budowania masy mięśniowej.

Proponowane proporcje w diecie:

Białko (w gramach na kg masy ciała) Tłuszcz (w gramach na kg masy ciała) Węglowodany (w gramach na kg masy ciała)
Ektomorfik217
Mezomorfik215
Endomorfik213

Warto podkreślić, że powyższe dane są jedynie dobre na początek, ponieważ pierwsze skutki już widać po miesiącu czy dwóch. Przykładowo jeśli ektomorfik po dwóch miesiącach nie zauważy przyrostu wagi, to powinien zwiększyć ilość węglowodanów.

Trening na przytycie

Jeśli chcesz zwiększyć masę mięśniową unikaj treningu aerobowego (bieganie, jazda na rowerze, pływanie itd.) - ta uwaga tyczy się szczególnie ektomorfików. Jaki trening wykonywać na siłowni? Jeśli zaczynasz dopiero przygodę z kulturystyką to zacznij od treningu ogólnorozwojowego, natomiast jeśli masz za sobą co najmniej kilka miesięcy treningu to wykonuj na siłowni trening na masę.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: ektomorfik - mezomorfik - endomorfik - odchudzanie - tkanka tłuszczowa - kalorie

Komentarze

Dodaj komentarz +