kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 10

pompki

Insulina może wyszczuplać

Jest to pierwsza część artykułu o insulinie. Przedstawimy w nim 6 wskazówek, dzięki którym upewnisz się, że kluczowy hormon wyszczupla, czyli kilka słów o insulinie.

Reakcja organizmu na dawkowanie insuliny może być różna. To, czy hormon pomoże, czy zaszkodzi, w dużej mierze zależy od nas samych. Osoby o wysokiej wrażliwości na insulinę, mają lepszą regulację cukrów w organizmie, co z kolei pomaga magazynować glukozę w tkance mięśniowej, zamiast w tłuszczu. Słaba wrażliwość może mieć wpływ na nadprodukcję hormonu przez trzustkę, a nieprawidłowy poziom insuliny prowadzi do cukrzycy, a także problemów z układem krążenia. Poniżej podajemy kilka prostych wskazówek, dzięki którym insulina i twój organizm, będą stanowić doskonale zgrany zespół w walce o pięknie wyrzeźbione, muskularne ciało.

1. Ogranicz spożycie węglowodanów

Im więcej węglowodanów spożywasz, tym wyższa szansa na to, że komórki twojego organizmu uodpornią się na insulinę i przestaną na nią reagować. W swojej diecie postaraj się ograniczyć do minimum obecność słodyczy, mąki oraz sody.

2. Spróbuj zdrowych tłuszczy

Oliwa z oliwek, awokado, orzechy i masło orzechowe oraz ryby bogate w kwas omega trzy - oto produkty, które spożywane codziennie w małych ilościach, pomogą utrzymać właściwy poziom insuliny i uchronią cię przed niepożądanymi efektami jej przyjmowania.

Przeczytaj drugą część artykułu o insulinie.

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: insulina - hormon - cukrzyca - cukry - dawkowanie insuliny - węglowodany - tłuszcz - tłuszcze

Komentarze

Dodaj komentarz +