kulturystyka logo

Działy serwisu

Najtańsze sklepy

  1. FitArena.com.pl
  2. Centrumodzywek.net
  3. Muscle-zone.pl
  4. [Zaproponuj]

Bądź na bieżąco

Ranking odżywek

Losowe artykuły

Fitness

fitness

Partnerzy

Osób on-line: 16

biceps, bicepsy

Biceps

Praktycznie dla każdej osoby niećwiczącej kulturysta kojarzy się z wielką klatką i bicepsem. Zatem dla większości biceps jest obok klatki najważniejszą partią mięśni. Często zdarza się, że nowy ćwiczący na siłowni męczy bicepsa przez połowę swojego treningu. Ładny biceps jest wynikiem odpowiedniego treningu na mase, a później treningu na rzezbe.

Jeśli najpierw nie będziesz miał dużego bicepsa to nie masz z czego wyrzeźbić. Zastanawiasz się pewnie co robić by mieć dużego bicepsa ? Kluczem jest oczywiście trening i dieta. Często zapomina się o odżywianiu, jednak należy pamiętać, że często biceps z mniejszym obwodem, ale dobrze wyrzeźbiony wygląda na większego niż biceps z większym obwodem, ale otłuszczony

Jednak odżywianie nie jest tematem tego artykułu. Skupmy się raczej na treningu na biceps. Najlepszym ćwiczeniem na powiększenie bicepsa jest uginanie ze sztangą stojąc. Najlepszym ćwiczeniem na wyrzeźbienie bicepsa jest uginanie na modlitewniku ze sztangą lub sztangielką. Poniżej przykład dobrego treningu na biceps:

Uginanie stojąc ze sztangą szeroko 3 serie po 8-12 powtórzeń
Uginanie na modlitewniku ze sztangą (wąsko) 3 serie po 10 - 14 powtórzeń
Uginanie w podporze ze sztangielką 3 serie (ilość powtórzeń i sam ciężar taki, aby "dobić" bicepsa)

"" znaleziono też na stronach:

Tagi: biceps - trening - odżywianie - kulturysta

Komentarze

Dodaj komentarz +